MediaBiznes

Budowa sieci bezprzewodowych

Firma MediaNET jest godnym zaufania, profesjonalnym dostawcą niezawodnych łącz telekomunikacyjnych. Alternatywą dla naszych szerokopasmowych sieci kablowych, są w pełni przez nas zaprojektowane i wykonane, wygodne i funkcjonalne sieci bezprzewodowe w technologii OFDM, zapewniającej zauważalnie zwielokrotnioną częstotliwość. Bezprzewodowe rozwiązanie proponujemy szczególnie w przypadku, gdy usługi telekomunikacyjne muszą zostać równomiernie rozłożone na terenach o rozproszonej zabudowie. Nasza firma jest doświadczonym i wiarygodnym zleceniobiorcą. Posiadamy uprawnienia i sprzęt dostosowany do prac na wysokościach. Wyślemy do Ciebie dobrze przeszkoloną ekipę z profesjonalnym sprzętem najwyższej jakości.

 

Technologie

Technika WiMAX

Rozwiązanie WiMAX wykorzystuje technologię PP (Point-to-Point), opartą na standardzie IEEE 802.16e. Technologia ta zapewnia stały, niezależny od warunków atmosferycznych, szybki dostęp do Internetu i nie wymaga rozwijania infrastruktury telekomunikacyjnej. WiMAX to oszczędność Twojego czasu i pewność szybkiego i niezawodnego połączenia z siecią.

Radiolinie PP (Point-to-Point)

Radiolinie PP zapewniają dużą przepustowość, której nie da się osiągnąć w systemie PMP (Point-to-MultiPoint). Nasze instalacje działają na pasmach licencjonowanych i wolnych, dając naszym klientom możliwość dostosowania oferty do potrzeb. W zakres naszej usługi wchodzi wsparcie podczas uzyskiwania pozwolenia na użycie częstotliwości radiowych, dostawa i konfiguracja łączy typu PP. Zapewniamy pomiar instalacji, realizację zamówienia, montaż, serwisowanie i pomoc w ramach świadczonej gwarancji.

Łącza optyczne FSO (Free Space Optics)

Łącza optyczne FSO charakteryzują się dużą przepustowością danych, dochodząca do 1 Gbit/s. Technologia działa na odległościach do 2km, a jej budowa nie wymaga zezwolenia UKE, zmniejszając czas instalacji konstrukcji do niezbędnego minimum. Dzięki najnowszym technologiom i zespołowi doświadczonych inżynierów zapewniamy państwa o najwyższym bezpieczeństwie łączy i gwarantujemy łatwość eksploatacji urządzeń.

Metro Wi-Fi

Technologia Metro Wi-Fi pozwala na wybudowanie szerokopasmowej sieci bezprzewodowej o zasięgu kilku kilometrów. Jest to rozwiązanie z rodziny 802,11a na paśmie nielicencjonowanym 5,4 GHz. Jedną z wielu zalet budowy tego typu sieci jest duża elastyczność. Inwestycja nie wymaga wykupienia częstotliwości radiowej, zmniejszając koszty.

Usługi

Sieci lokalne Wi-Fi

Podążając za szybko rozwijającą się rzeczywistością świata biznesowego, MediaNET oferuje Twojej firmie bezprzewodową sieć internetową, której nie może zabraknąć w nowoczesnym przedsiębiorstwie. Nasze bogate doświadczenie gwarantuje najwyższą jakość usług i zastosowanie najnowocześniejszych technologii. Lokalne sieci Wi-Fi budujemy w wersji pojedynczego punktu dostępu lub w formie rozbudowanej, w pełni kontrolowanej przez centralę sieci biznesowej. Zajmiemy się planem i symulacją zasięgu sieci, by mieć pewność, że inwestycja odpowiada Twoim oczekiwaniom.

Samodzielne punkty dostępowe

Jeśli Twoja firma nie potrzebuje konstrukcji lub rozbudowy infrastruktury teleinformatycznej, MediaNET ma w swojej ofercie także alternatywne rozwiązanie – możliwość zakupu jednego lub kilku punktów dostępowych. Nasza sieć punktów jest idealnym rozwiązaniem zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw, gwarantując atrakcyjną cenę i łatwość eksploatacji.

Systemy z kontrolerem

Kontrolery pomogą Ci zarządzać pojedynczymi punktami dostępowymi, łącząc je w jedną sieć. Systemy takie gwarantują pełny nadzór i ochronę twojej inwestycji, sprawdzając się szczególnie w magazynach, na halach produkcyjnych, uczelniach, dużych biurach oraz w budynkach użytku publicznego.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w świadczeniu usług teleinformatycznych, MediaNET zaoferuje Ci najlepsze i najtańsze rozwiązania, dopasowane do potrzeb Twojej firmy. Oferujemy nie tylko profesjonalną pomoc i solidne wykonanie, ale także nowoczesną technologię najwyższej jakości. Dołącz do tysięcy zadowolonych klientów.